Takipte Kalın
Ana Sayfa»Kişisel Bakım Güzellik ve Moda»Aman dikkat! Buzlu su içmek hastalığa neden olabilir!
👍
0
👎
0
💖
0
Kişisel Bakım Güzellik ve Moda
Aman dikkat! Buzlu su içmek hastalığa neden olabilir!
 Yemek Moda  • 5 ay Önce

Yazın kavurucu sıcaklarına biraz olsun dayanabilmek için içtiğimiz buzlu soğuk suların aslında vücudumuz için ne kadar zararlı olduğunu hiç düşündünüz mü? Her ne kadar bu kavurucu sıcağa katlanmamızı sağlayan ve içimizi ferahlatan bir alternatif olsa da dikkat etmekte fayda var aman dikkat!

Uzmanlara göre buzlu su vücut sistemindeki genel sıcaklığa ters bir sıcaklıkta olduğunu söyleyerek, düzenli olarak buzlu su içmenin kalp ve sindirim sistemini olumsuz yönde etkileyeceğini belirtiyor.

Buzlu su içmenin yalnızca sıcak ve bunaltıcı havalarda geçici bir rahatlama sağlayabileceğini ve buzlu su içmenin vücut sağlığı üzerinde olumsuz etkileri olacağını unutmayın.

BUZLU SUYUN ZARARLARI

Buzlu su içtiğimiz zaman vücut ısısı ile içtiğiniz suyun ısısındaki aşırı fark nedeniyle midemiz kasılır ve içtiğimiz suyu daha fazla travma yaratmasın diye bağırsağa geçirmez. Su mide içerisinde kaldığı için buradaki asit salgısını etkileyerek sindirimi yavaşlatmaktadır.

  1. Mide ağrısı, karın ağrısı ve kabızlık gibi sindirim sitemi sorunlarına neden olur
  2. Vücut ısısını düşürerek vücudun ekstra enerjiye ihtiyaç duymasını sağlar
  3. Vücutta mukusun artmasına neden olur
  4. Bağışıklık sistemine zarar verir
  5. Vagus sinirlerini uyarır ve kalp atış hızını yavaşlatır
  6. Şişkinlik ve kabızlığa neden olur
  7. İçtiğiniz ilaçların etkisini azaltır
  8. Eklem ağrılarını tetikler
  9. Burun tıkanıklığına ve boğaz ağrılarına sebep olur
Etiketler:
YemekModa.com, tarifler, kişisel bakım, güzellik ve moda konularını bir araya getiren kapsamlı bir platformdur. Sitemiz, lezzetli yemek tariflerinin yanı sıra güzellik ipuçları, cilt bakımı, saç bakımı, makyaj teknikleri ve moda trendleri gibi konularda kullanıcılarına ilham vermektedir. Amacımız, mutfak deneyimlerinizi zenginleştirirken aynı zamanda güzellik ve moda alanında kendinizi geliştirmenize yardımcı olmaktır. YemekModa.com, sizlere hem lezzetli tarifler sunarak hem de güzellik ve moda konularında bilgi ve rehberlik sağlayarak keyifli bir deneyim sunmayı hedeflemektedir.
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Tekil Ziyaretçiler
Başlangıç
08/09/2023
Bugün
0
Dün
0
Tümü
0
Hakkında
Yemek Moda, tamamı denenmiş ve fotoğraflanmış yemek tariflerinin bulunduğu Türkiye'nin en çok okunan yemek tarifleri sitesidir.
Yemekmoda.com 2023 © Tüm Hakları Saklıdır