Takipte Kalın
👍
0
👎
0
💖
0
Kişisel Bakım Güzellik ve Moda
ANTİ-AGİNG NEDİR?
 Yemek Moda  • 1 sene Önce

Kelime anlamı yaşlanma karşıtı'dır. Ancak sadece güzelleşmek adına kullanılamaz, bir tedavi biçimi olarak görülmelidir.

Anti-aging'te amaç, olanı korumak ve oluşabilecek deformasyonların önüne geçip, yaşlanmayı mümkün olduğunca yavaşlatıp, geciktirmektir. Dolayısıyla kişinin kendini kontrol altına alabilmesi için tetkik yapılıp, kişisel sağlık profili belirlenmeli, yaşlanmanın ne derecede olduğu saptanarak, sağlık profesyonelleri tarafından kişiye özel anti-aging tedavi programı (doğru beslenme, antioksidan alımı düzeyi ve dozu, egzersiz programları, doğru kozmetik kullanımı şeklinde) oluşturulmalıdır. Bu uygulamaları yapan tıp bölümleri de vardır.

ANTI-AGING TONİK

MALZEME:

1 tutam yeşil çay

1 tutam nane

I tutam biberiye

500 ml su

1 tatlı kaşığı elma sirkesi

1 tatlı kaşı bitkisel gliserin

2 damla nane uçucu yağı

HAZIRLAMA:

500 ml su kaynatılır, 250 ml'si porselen veya cam bir bardakta yeşil çayın üzerine dökülerek demlenir.

Ayrı bir porselen veya cam bardakta nane ve biberiye 15 dakika süreyle demlendirilir.

Sonra yeşil çayın içerisinden 50 ml, nane ve biberiye çayının içinden de 50 ml alınır. İkisi başka bir kapta karıştırılır. İçerisine bitkisel gliserin, elma sirkesi ve nane uçucu yağı ilave edilir. Cam bir şişeye konulup, buzdolabında muhafaza edilir. Buzdolabında 15 gün saklanabilir. Her gün cilde uygulanır.

ANTI-AGING KREMİ (GÜNLÜK BAKIM İÇİN)

MALZEME:

25 gr karite yağı (shea butter)

5 gr balmumu

10 ml üzüm çekirdeği yağı

15 damla doğal gülsuyu

HAZIRLAMA:

Karite yağı, ufalanmış balmumu ve üzüm çekirdeği yağı cam bir kâseye konarak benmari usulü eritilir. Eriyene kadar karıştırılır. Eridikten sonra su banyosundan alınıp karıştırılmaya devam edilerek, içerisine yavaş yavaş gülsuyu (damlalıkla damlatılarak) eklenir. Tahta bir kaşıkla (saat yönünde) krem kıvamına gelene kadar karıştırılır. Daha sonra cam krem kaplarına aktarılır. Buzdolabında 6 ay saklanabilir. Her gün nemlendirici olarak kullanılabilir.

YemekModa.com, tarifler, kişisel bakım, güzellik ve moda konularını bir araya getiren kapsamlı bir platformdur. Sitemiz, lezzetli yemek tariflerinin yanı sıra güzellik ipuçları, cilt bakımı, saç bakımı, makyaj teknikleri ve moda trendleri gibi konularda kullanıcılarına ilham vermektedir. Amacımız, mutfak deneyimlerinizi zenginleştirirken aynı zamanda güzellik ve moda alanında kendinizi geliştirmenize yardımcı olmaktır. YemekModa.com, sizlere hem lezzetli tarifler sunarak hem de güzellik ve moda konularında bilgi ve rehberlik sağlayarak keyifli bir deneyim sunmayı hedeflemektedir.
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Tekil Ziyaretçiler
Başlangıç
08/09/2023
Bugün
0
Dün
0
Tümü
0
Hakkında
Yemek Moda, tamamı denenmiş ve fotoğraflanmış yemek tariflerinin bulunduğu Türkiye'nin en çok okunan yemek tarifleri sitesidir.
Yemekmoda.com 2023 © Tüm Hakları Saklıdır