Takipte Kalın
Ana Sayfa»Kişisel Bakım Güzellik ve Moda»CİLT İÇERİDEN NASIL BESLENİR
👍
0
👎
0
💖
0
Kişisel Bakım Güzellik ve Moda
CİLT İÇERİDEN NASIL BESLENİR
 Yemek Moda  • 1 sene Önce

GÜZELLİK,ÖNCE İÇİMİZDE BAŞLAR!

Cildimiz, sağlık durumumuzun aynasıdır. Cildi sağlıklı beslemek için onu doğru anlamak gerekir.

Bunun için cilt adına şunları sorgulamak gerekir:

* Aç mıdır?

* Susuz mudur?

* Hasta mıdır?

* Hangi baskılar altındadır?

Hücrelerimizin düzenli ve dengeli çalışabilmesi için karbonhidratlardan, proteinlerden, vitaminlerden ve minerallerden yeterli miktarda almalıyız. Kalsiyum, bakır, iyot, demir gibi mineraller, sebze ve meyvelerde bulunur. Proteinler, kas dokusunu güçlendirmek açısından çok önemlidir.

Tahıllar içinden, kepekli yiyecekler de yeterli miktarda tüketilmelidir.

CİLT YAŞLANMA HIZINI GENETİK MİRAS MI BELİRLER?

Arkadaşlarımızı seçebiliriz fakat genlerimizi seçemeyiz. Genler cildin nasıl tepki vereceğini, nasıl yaşlanacağını belirler. Ebeveynlerden gelen genleri, yaş barometresi olarak adlandırırsak, bu yolda dikkatli davranıp çıkabilecek sorunlara karşı kendimizi koruma altına alabiliriz.

Yaşlanma hızını genetik faktörler etkiler ama bunu durdurmak ya da önlemek bizim elimizdedir. 20'li yaşlardan itibaren düzenli olarak ayda bir kere yapılan cilt bakımı, cildinizin geleceğinin aynası olacaktır. Evimizde yapacağımız günlük cilt temizliği ve makyaj sonrası temizleme de göz ardı edilmemesi gereken önemli noktalardandır.

İlerleyen yaşlarda ise özellikle menopoz döneminde, östrojen eksikliğinde cilt yaşlanması ve kuruluğunu önlemek için de cilt yapısına göre birçok bakımlar uygulanabilir.

Cilt sağlığı için en önemli adımlar

* Düzenli egzersiz. Besinlerin daha hızlı emilmesini sağlar.

* Dengeli beslenme. Temiz ve pürüzsüz cilde sahip olmamızı sağlar.

* Yeterli uyku. Uyku problemi, kolajen ve keratin üretimini azaltır.

* Derin solunum. Cilde oksijen sağlar

YemekModa.com, tarifler, kişisel bakım, güzellik ve moda konularını bir araya getiren kapsamlı bir platformdur. Sitemiz, lezzetli yemek tariflerinin yanı sıra güzellik ipuçları, cilt bakımı, saç bakımı, makyaj teknikleri ve moda trendleri gibi konularda kullanıcılarına ilham vermektedir. Amacımız, mutfak deneyimlerinizi zenginleştirirken aynı zamanda güzellik ve moda alanında kendinizi geliştirmenize yardımcı olmaktır. YemekModa.com, sizlere hem lezzetli tarifler sunarak hem de güzellik ve moda konularında bilgi ve rehberlik sağlayarak keyifli bir deneyim sunmayı hedeflemektedir.
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Tekil Ziyaretçiler
Başlangıç
08/09/2023
Bugün
0
Dün
0
Tümü
0
Hakkında
Yemek Moda, tamamı denenmiş ve fotoğraflanmış yemek tariflerinin bulunduğu Türkiye'nin en çok okunan yemek tarifleri sitesidir.
Yemekmoda.com 2023 © Tüm Hakları Saklıdır