Hakkında
Yemek Moda, tamamı denenmiş ve fotoğraflanmış yemek tariflerinin bulunduğu Türkiye'nin en çok okunan yemek tarifleri sitesidir.
Ana Sayfa»Kişisel Bakım Güzellik ve Moda»Gülsha Tam Gül Suyu ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Gülsha gül suyu neye iyi gelir?
👍
0
👎
0
💖
0
Kişisel Bakım Güzellik ve Moda
Gülsha Tam Gül Suyu ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Gülsha gül suyu neye iyi gelir?
Avatar photo
   • 12 Ay Önce

Hoş kokusu ve hafif yapısı ile son yıllarda sıklıkla kullanılan Gülsha markasına ait olan gül suyu, doğal içeriği sayesinde her cilt tipi için faydalı olarak biliniyor. İçerisinde alkol veya herhangi bir yabancı madde kullanılmadan üretilen Gülsha Tam Gül Suyu saf olduğundan dolayı cildi pürüzsüzleştirerek tonik etkisi oluşturuyor. Peki Gülsha Tam Gül Suyu ne işe yarar ve nasıl kullanılır?

Gül suyu, her cilt yapısı için çeşitli fayda sağlıyor. Gül suyunu hangi amaçla kullanacağınıza karar vererek amacınıza uygun kullanımı gerçekleştirebilirsiniz.  Doğal içeriği sayesinde sıklıkla tercih edilen gül suyu, cildi yatıştırıyor ve renk eşitsizliğinin giderilmesini sağlıyor. Doğal antioksidan görevi gören gül suyu, ciltteki sivilce ve aknelere oldukça iyi geliyor. Farklı ürünler arasından hangisini alacağınıza karar veremiyorsanız Gülsha tam size göre. 

GÜLSHA GÜL SUYU NE İŞE YARAR?

Gülsha, en iyi gül suyu markası arasında yer alıyor. Taze Isparta gül yapraklarının damıtılmasıyla elde edilen Gülsha Tam Gül Suyu, aktif maddelerce zengin bir hidrolat. Ürün, değerli esansiyel gül yağı ayrıştırılmadan üretiliyor. Tüm cilt tipleri için uygun gül suyu; cildi temizliyor, yatıştırıyor ve nemlendiriyor. ”Gül suyu ne işe yarar?” diye soracak olursanız tonik şeklinde kullanıldığında ciltteki fazla sebumu dengeliyor ve bu sayede sivilce gibi sorunlardan arınmış pürüzsüz bir cilt oluşuyor. Aynı zamanda güçlü antioksidan içeriğiyle de cildi koruyor ve daha parlak bir cilt görünümü sağlıyor.

Cilt üzerindeki gözenek ve yağları temizliyor, bu sayede cildi en iyi şekilde nemlendirmenizi sağlıyor. Doğal tonik görevi gören gül suyu, ciltteki kirlerin giderilmesinde önemli rol oynuyor.

  • “Gül suyu cildi sıkılaştırır mı?” diye düşünüyorsanız, gül suyunun yaşlanmayı yavaşlattığını bilmelisiniz. Gül suyunun içeriğinde sert kimyasalların bulunmaması, yüksek antioksidan içermesi sayesinde cildinizi sıkılaştırarak sağlıklı kalmasını sağlıyor.

Gül suyu özellikle gözaltı şişliklerinin giderilmesinde kolaylık sağlıyor. Gül suyunu bir süre buzdolabında beklettikten sonra pamuğa sıkıp gözünüze yerleştirebilirsiniz. Bu işlemin ardından gözaltlarınızın normale döndüğünü göreceksiniz.

Sivilce ve koyu lekelerin giderilmesi için yanında limon suyu ile kullanıldığında büyük fayda sağlıyor.

Hassas ciltlerde kullanım için uygun olan gül suyu, kızarıklığı ve tahrişi hafifletiyor.
Çantanızda taşıyacağınız gül suyu spreyi, cildinizi gün boyu taze tutmak için harika bir yöntem olacaktır.

GÜLSHA GÜL SUYU NASIL KULLANILIR?

  • Cildinizin yumuşaması, temizlenmesi, canlanması ve ferahlık kazanması için gül suyunu bir pamuğa batırdıktan sonra yüz, boyun, dekolte bölgesine gün boyu ara ara uygulayabilirsiniz.
  • Gül suyunu tonik olarak uygulayabilirsiniz.
  • Makyaj temizlemek için gül suyunu kullanabilirsiniz.
  • Pamuğa dökeceğiniz bir miktar gül suyu ile gözaltı şişkinliklerinden kurtulabilirsiniz.
  • Sabahları oluşan göz şişkinliği için buz kalıbında gül suyu dondurup sabahları kompres yapabilirsiniz.
  • Her cilt tipine uygun olduğu için çeşitli yüz maskelerinde kullanılabiliyor.
  • Baş ağrısı durumlarında gül suyu ile şakaklarınıza masaj yapabilirsiniz.
Avatar photo
Yemek Moda, tamamı denenmiş ve fotoğraflanmış yemek tariflerinin bulunduğu Türkiye'nin en çok okunan yemek tarifleri sitesidir.
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Online
0
Bugün
0
Dün
0
Tümü
0
Hakkında
Yemek Moda, tamamı denenmiş ve fotoğraflanmış yemek tariflerinin bulunduğu Türkiye'nin en çok okunan yemek tarifleri sitesidir.
Yemekmoda.com 2024 © Tüm Hakları Saklıdır