Hakkında
Yemek Moda, tamamı denenmiş ve fotoğraflanmış yemek tariflerinin bulunduğu Türkiye'nin en çok okunan yemek tarifleri sitesidir.
Ana Sayfa»Kişisel Bakım Güzellik ve Moda»Güneş kremi nasıl seçilir? En iyi bronzlaştıran güneş kremleri 2023
👍
0
👎
0
💖
0
Kişisel Bakım Güzellik ve Moda
Güneş kremi nasıl seçilir? En iyi bronzlaştıran güneş kremleri 2023
Avatar photo
   • 12 Ay Önce

Güneş kremi yaz kış mutlaka kullanılması gereken cilt sağlığı açısından önemli bir etkendir. Hem cilt kanserini önleyen güneş kremleri hem de erken yaşlanmanın önüne geçiyor. Ancak yapılan araştırmalara göre kozmetik dünyasında sahte içerikli birbirinden ilginç güneş kremleri bulunuyor. En doğru bilgiyi sizlere ulaştırmak için çalıştığımız gibi bu kez de doğru güneş kremi seçme rehberini derledik.

Güneş, vücudun biyolojik ve psikolojik sağlığı üzerinde olumlu etkiler sağlar. Güneş ışığının yaydığı D vitamini iskelet sistemini güçlendirirken; romatizmal hastalıklar, iltihaplanma, osteoporoz gibi hastalıkların tedavisinde etkin rol oynar. Güneş ışığı ayrıca, kalsiyum emilimini sağlar, bağışıklık sistemini güçlendirir, enerji, depresyon ve stresin azaltılmasına yardımcı olur. Güneşten tam fayda sağlamak için günde 20 dakika güneşe çıkmak yeterlidir. Bunun için tüm vücudunuzu güneşlendirmek de şart değil; sadece kol ve bacaklarınızın bir kısmının güneş görmesi, özellikle D vitamini almanız için yeterlidir. Güneş ışınlarına sürekli maruz kalmak birtakım sağlık sorunlarına neden olabilir. Cildinizi ultraviyole ışınlarından korumak için güneş kremi veya güneş losyonu kullanmak gerekir.

GÜNEŞ KREMİ SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Güneş kremi seçerken içeriğinde çinko oksit ve titanyum dioksit bulunmasına dikkat etmek gerekir. Bu iki madde, zararlı UV ışınlarına karşı adeta set vazifesi görür. Seçtiğiniz kremin kimyasal içermemesi de son derece önemli. Özellikle alerjik bünyeye sahip olanlar, güneş kremi seçerken muhakkak uzmana danışmalılar.

Washington Üniversitesi Dermatoloji Birimi’nin güneş kremleri üzerinde yaptığı araştırmaya göre, güneş kremleri güneş losyonlarından çok daha etkili koruma sağlamaktadır. Güneşe çıkmadan yarım saat önce sürülmeleri ve iki saatte bir yenilenmeleri gerekir. Yine aynı araştırmaya göre; 30 SPF özellikli güneş kremleri, morötesi ışınların yüzde 97’sini, 50 SPF yüzde 98.5’ini engeller. Yetişkinler için 30 koruma faktörü ideal kabul edilebilirken, çocuklar için bu rakam biraz daha yükseltilmelidir.

BRONZLAŞTIRAN GÜNEŞ KREMLERİ

Silky Touch Güneş Kremi Yüz Vücut Spf 50& Ambre Solaire Yoğun Bronzlaştırıcı Güneş Yağı

– Pure Beauty Silky Touch Spf 50+ 90 gr Yüz ve Vücut için Güneş Kremi / 269 TL

– Garnier Ambre Solaire Yoğun Bronzlaştırıcı Yağ GKF2 200ML / 162 TL

HAWAIIAN TROPIC Sun Oil Coconut F0 200ml & NIVEA Sun Güneş Koruyucu ve Bronzaştırıcı Sprey Spf 50 200 ml

– HAWAIIAN TROPIC Sun Oil Coconut F0 200ml / 229  TL

– NIVEA Sun Bronzer Carotene Sprey Güneş Yağı Spf0 200 ml / 324 TL

NIVEA Sun Güneş Koruyucu ve Bronzaştırıcı Sprey & SEBAMED Sun Krem F50+ 75ml

– NIVEA Sun Güneş Koruyucu ve Bronzaştırıcı Sprey / 335TL

– SEBAMED Sun Krem F50+ 75ml / 289 TL

ROC ROC SOLEIL PROTEXION ANTI AGEING CREAM & Yoğun Bronzlaştirici Yağ 200ml

– ROC SOLEIL PROTEXION ANTI AGEING CREAM SPF50 50ML / 1098 TL

– Eda Taşpınar Yoğun Bronzlaştırıcı Yağ / 169 TL

Avatar photo
Yemek Moda, tamamı denenmiş ve fotoğraflanmış yemek tariflerinin bulunduğu Türkiye'nin en çok okunan yemek tarifleri sitesidir.
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Online
0
Bugün
0
Dün
0
Tümü
0
Hakkında
Yemek Moda, tamamı denenmiş ve fotoğraflanmış yemek tariflerinin bulunduğu Türkiye'nin en çok okunan yemek tarifleri sitesidir.
Yemekmoda.com 2024 © Tüm Hakları Saklıdır