Hakkında
Yemek Moda, tamamı denenmiş ve fotoğraflanmış yemek tariflerinin bulunduğu Türkiye'nin en çok okunan yemek tarifleri sitesidir.
Ana Sayfa»Kişisel Bakım Güzellik ve Moda»Kamuflaj modası nedir? Kamuflaj desenli giyim tarzı nasıl oluşturulur? Kamuflajla ne giyilir?
Kişisel Bakım Güzellik ve Moda
Kamuflaj modası nedir? Kamuflaj desenli giyim tarzı nasıl oluşturulur? Kamuflajla ne giyilir?
Avatar photo
   • 1 Yıl Önce
👍
0
👎
0
💖
0

2023 moda trendlerinin parlayan yıldızı haline gelen Kamuflaj modası, her yaş grubu ve her tarz için biçilmiş kaftan niteliğinde. Gardıroplara çarpıcı ve iddialı bir görünümü taşıyan kamuflaj giyim önerileriyle orijinal bir tarz sahibi olmanın kapılarını aralayabilirsiniz. Peki kamuflaj modası nedir? Kamuflaj giyim nasıl yapılır? İşte tüm detaylar haberin devamında…

Geçmişten günümüze birçok endüstri, şehir, fikir, kültür ve alanın moda dünyası için ilham kaynağı haline geldiğini söyleyebiliriz. Klasikleşmiş parçalar ve gardıropların demirbaşı ikonik tasarımların birçoğu dönemin ön plana çıkan kültürel zenginliğini yansıtıyor. Bazen fark etmesek de kıyafet tercihlerimiz aslında tarihten ve bir düşünceden bir iz taşır. Kimi zaman romantizmin sembolü fiyonk, puantiye, soft renkler ve zarif çizgiler kimi zaman da güçlü, cesur ve özgüvenli bir görünümün sembolü haline gelen tarzlar… Eğer iddialı bir bakış açısını stilize harmanlamak istiyorsanız yılların vazgeçilmez moda trendlerinden kamuflaj modasına şans verebilirsiniz. Gelin kamuflaj giyimin inceliklerine birlikte göz atalım. 

KAMUFLAJ MODASI NEDİR? KAMUJLAJ TARZ NASIL YAPILIR?

Askeri üniformalar ve askeri tarzdan esinlenerek ortaya çıkan kamuflaj deseni, geçmişten günümüze moda dünyasının ikonik parçalarına ilham kaynağı olmuştur.

Kamuflaj deseni

İlk olarak Birinci Dünya Savaşı döneminde, kadınların askeri üniformaların bir farklı versiyonunu giymesiyle ortaya çıkan bu görünüm, 1930’lu yıllarda yeniden yükselişe geçmiş ve 1960’lı yıllarda moda dünyasının bir parçası haline gelmiştir.

Kamuflaj deseni kullanımı

Genellikle yeşil, kahverengi, siyah, gri ve haki tonlarının hakimiyet kurduğu renk ve desenlerle harmanlanan bu desen, tasarıma göre farklı boyut ve renk uyumlarıyla göze çarpmaktadır. 

Askeri desenin kıyafetlerde kullanımı

Hem günlük kullanım hem de davet, etkinlik ve gece kıyafetlerinde de sıklıkla kullanılan bu desen, dinamik bir görünüm oluşturmak isteyenler için eşsiz bir tercih olacaktır.

Kamuflaj desenli kıyafetler

Kamuflaj desen denildiğinde akla gelen ilk parça elbette ceketler olacaktır. Geniş cepler ve dikkat çeken yakaların göze çarptığı ceket modellerin kamuflaj desen sıklıkla kullanılmaktadır. Hatta bu parçalarda rozet ve zincir gibi aksesuarların da yer aldığını görebilirsiniz.

Kamuflaj desenli ceketler

Bu desen yalnızca ceket değil trençkot, mont, kaban ve suni kürklerde dahi tercih edilebilir.

Kamuflaj desenli dış giyim

Ya da ceket yerine t-shirt ve bluzlarda da kamuflaj desen kullanarak farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Bu deseni kullanırken dikkat çeken neon renkli aksesuarların etkileyici görünümünden faydalanabilirsiniz.

Kamuflaj desenli tshirt

Üst giyimin yanı sıra pantolonlarda da kamuflaj desen oldukça şık durmaktadır. Özellikle kargo pantolonlar ve kamuflaj desen moda dünyasının en iyi ikilisi arasında gösterilmektedir.

Kamuflaj desenli pantolon

Ana parçanın kamuflaj deseninden oluşmasını istiyorsanız bu desenin hakimiyet kurduğu bir tulum modelini tercih edebilir ve çeşitli renklerle görünümünüzü zenginleştirebilirsiniz.

Kamuflaj desenli tulum

Aynı şekilde kamuflaj desenli elbiseler ve takımlar da ana parça olarak belirlenebilir.

Kamuflaj desenli elbise ve takımlar

Askere özgü detaylar yalnızca kıyafet seçimlerinde değil aksesuarlarda da enfes bir görünüm sergileme imkanı sunuyor. Bu noktada kamuflaj desenli çantalar ilk tercihiniz olabilir.

Kamuflaj desenli çanta

Avatar photo
Yemek Moda, tamamı denenmiş ve fotoğraflanmış yemek tariflerinin bulunduğu Türkiye'nin en çok okunan yemek tarifleri sitesidir.
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Online
0
Bugün
0
Dün
0
Tümü
0
Hakkında
Yemek Moda, tamamı denenmiş ve fotoğraflanmış yemek tariflerinin bulunduğu Türkiye'nin en çok okunan yemek tarifleri sitesidir.
Yemekmoda.com 2024 © Tüm Hakları Saklıdır