Hakkında
Yemek Moda, tamamı denenmiş ve fotoğraflanmış yemek tariflerinin bulunduğu Türkiye'nin en çok okunan yemek tarifleri sitesidir.
Ana Sayfa»Kişisel Bakım Güzellik ve Moda»KURU SAÇLARA NEMLİLİK SAĞLAYAN BİTKİLER
👍
0
👎
0
💖
0
Kişisel Bakım Güzellik ve Moda
KURU SAÇLARA NEMLİLİK SAĞLAYAN BİTKİLER
Avatar photo
   • 2 Yıl Önce

Mürver çiçeği, ebegümeci, hatmi çiçeği, adaçayı kuru saç bakımında tercih edilen bitkilerdendir. Bu bitkilerden herhangi bir tanesi, sıcak su ile demleme usulü hazırlanarak (100 ml suya 2 gr bitki ölçüsünde) son durulama suyunda saça friksiyon yapılarak uygulanır.

KURU SAÇLARI NEMLENDİRME

MALZEME:

50 ml badem yağı

5 damla adaçayı uçucu yağı

HAZIRLAMA:

Badem yağına, adaçayı uçucu yağı konulup karıştırılır ve benmari usulü hafifçe ısıtılır. Ilık hale gelince saç tellerine masaj halinde sürülür. Baş sıcak havluyla sarılıp yarım saat sonra yıkama yapılır.

Kuru saçları yıkamadan önce yağ masajı yapılmalıdır. Ancak saçlar aşırı kirli ise saçtaki toksik maddelerin kana karışmasını önlemek için saç önce yıkanır, kurutulur ve sonra yağ masajı yapılır. 10 günde bir tekrarlanabilir.

KURU SAÇLARI HACİMLENDİRME 2

MALZEME:

10 damla gliserin

50 ml gülsuyu

HAZIRLAMA:

Gliserin, gülsuyuna karıştırılır. Daha sonra kuru saçları hacimlendirmek ve canlandırmak için karışıma batırılan sert kıl fırça ile saçlara fırçalama yapılır.

Bir ay boyunca buzdolabında saklanabilir. Hacim vermek istenildiğinde her zaman kullanılabilir.

Avatar photo
Yemek Moda, tamamı denenmiş ve fotoğraflanmış yemek tariflerinin bulunduğu Türkiye'nin en çok okunan yemek tarifleri sitesidir.
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Yemekmoda.com 2024 © Tüm Hakları Saklıdır