Takipte Kalın
Ana Sayfa»Kişisel Bakım Güzellik ve Moda»KURU SAÇLARA NEMLİLİK SAĞLAYAN BİTKİLER
👍
0
👎
0
💖
0
Kişisel Bakım Güzellik ve Moda
KURU SAÇLARA NEMLİLİK SAĞLAYAN BİTKİLER
 Yemek Moda  • 1 sene Önce

Mürver çiçeği, ebegümeci, hatmi çiçeği, adaçayı kuru saç bakımında tercih edilen bitkilerdendir. Bu bitkilerden herhangi bir tanesi, sıcak su ile demleme usulü hazırlanarak (100 ml suya 2 gr bitki ölçüsünde) son durulama suyunda saça friksiyon yapılarak uygulanır.

KURU SAÇLARI NEMLENDİRME

MALZEME:

50 ml badem yağı

5 damla adaçayı uçucu yağı

HAZIRLAMA:

Badem yağına, adaçayı uçucu yağı konulup karıştırılır ve benmari usulü hafifçe ısıtılır. Ilık hale gelince saç tellerine masaj halinde sürülür. Baş sıcak havluyla sarılıp yarım saat sonra yıkama yapılır.

Kuru saçları yıkamadan önce yağ masajı yapılmalıdır. Ancak saçlar aşırı kirli ise saçtaki toksik maddelerin kana karışmasını önlemek için saç önce yıkanır, kurutulur ve sonra yağ masajı yapılır. 10 günde bir tekrarlanabilir.

KURU SAÇLARI HACİMLENDİRME 2

MALZEME:

10 damla gliserin

50 ml gülsuyu

HAZIRLAMA:

Gliserin, gülsuyuna karıştırılır. Daha sonra kuru saçları hacimlendirmek ve canlandırmak için karışıma batırılan sert kıl fırça ile saçlara fırçalama yapılır.

Bir ay boyunca buzdolabında saklanabilir. Hacim vermek istenildiğinde her zaman kullanılabilir.

YemekModa.com, tarifler, kişisel bakım, güzellik ve moda konularını bir araya getiren kapsamlı bir platformdur. Sitemiz, lezzetli yemek tariflerinin yanı sıra güzellik ipuçları, cilt bakımı, saç bakımı, makyaj teknikleri ve moda trendleri gibi konularda kullanıcılarına ilham vermektedir. Amacımız, mutfak deneyimlerinizi zenginleştirirken aynı zamanda güzellik ve moda alanında kendinizi geliştirmenize yardımcı olmaktır. YemekModa.com, sizlere hem lezzetli tarifler sunarak hem de güzellik ve moda konularında bilgi ve rehberlik sağlayarak keyifli bir deneyim sunmayı hedeflemektedir.
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Tekil Ziyaretçiler
Başlangıç
08/09/2023
Bugün
0
Dün
0
Tümü
0
Hakkında
Yemek Moda, tamamı denenmiş ve fotoğraflanmış yemek tariflerinin bulunduğu Türkiye'nin en çok okunan yemek tarifleri sitesidir.
Yemekmoda.com 2023 © Tüm Hakları Saklıdır