Takipte Kalın
Ana Sayfa»Kişisel Bakım Güzellik ve Moda»Regl döneminde iyi gelecek bitki çayları
👍
0
👎
0
💖
0
Kişisel Bakım Güzellik ve Moda
Regl döneminde iyi gelecek bitki çayları
 Yemek Moda  • 4 ay Önce

Yumurtalama dönemi kadınların en çok ağrı çektiği dönemlerdir. Ayrıca bu döngünün her ay tekrarlanması günlük yaşantımızıda zorlaştırmaktadır. Bu dönemde en önemli şey ilk 2-3 gündür. Çünkü bu dönemde kramp ve ağrılar çok fazla yaşanır.Birçok kişi bu ağrıları atlatmak için ilaçlara ve evde yapılan bitkilsel ürünlere başvurabiliyor ama kontrollü  ve daha sağlıklı bir şekilde atlatmak için bitkisel çaylar daha faydalıdır. Bitki çayları bu dönemde kaslarda gevşeme ve rahatlama oluturduğu için sizlerede faydalı olabilecek bitki çaylarını derledik.

Regl ağrılarına iyi gelen bitki çayları

– Böğürtlen çayı

– Zencefil çayı

– Papatya çayı

– Rezene çayı

– Adaçayı

– Kekik çayı

– Nane çayı

– Hibiskus çayı

Böğürtlen çayı

İçinde çokça C vitamini bulundurduğu için bu dönemi rahat geçirmenize hem yardımcı olur hemde enerji verir.

Zencefil çayı

Ağrı kesici bir özelliği olduğundan aslında bu dönemde çok tercih edilen çaylardan biri. Tam bir adet söktürücüdür aynı zamanda halsizlik ve yorgunluk halinizede iyi gelecektir.

Papatya çayı

Herkesin bildiği gibi papatya çayı sakinleştirici bir özelliğe sahiptir. Çayı içtiğinizde kramp, sancı ve şişkinliklerin hafiflediğini göreceksiniz. Regl döneminden 3-4 gün önce tüketmeye başlamınızı öneririz.

Rezene çayı

Bir çok şeye iyi gelen rezene çayı regl döneminde de ağrılarınızı hafifletecek çaylardan biri. İltihap söktürücü, şişkinlik, bağırsak ve mide rahatsızlıklarında da tüketilebilinir.

Adaçayı

İçinde östrojen hormonu bulundurduğu için regl döminde en çok tüketebileceğiniz çaylardan biridir. Aynı zamanda rahimdeki iltihap ve kist gibi rahatsızlıklaradada birebir iyi gelecektir.

Kekik çayı

Eğer regl döneminde gecikmeniz varsa bu çay tam sizlik. Geçikme yaşandığında kekik çayı içerseniz hemen adetinizin sökülmesine büyük etki edecektir.

Nane çayı

Gerginliği azaltan ve bu dönemde oluşan şişkinliğe iyi gelecek çaylardan biridir.

Hibiskus çayı

Sağlığa birçok faydası olan çaylardan biridir. Ayrıca regl döneminde oluşan sancı ve kramlarada etkisi oldukça fazladır.

YemekModa.com, tarifler, kişisel bakım, güzellik ve moda konularını bir araya getiren kapsamlı bir platformdur. Sitemiz, lezzetli yemek tariflerinin yanı sıra güzellik ipuçları, cilt bakımı, saç bakımı, makyaj teknikleri ve moda trendleri gibi konularda kullanıcılarına ilham vermektedir. Amacımız, mutfak deneyimlerinizi zenginleştirirken aynı zamanda güzellik ve moda alanında kendinizi geliştirmenize yardımcı olmaktır. YemekModa.com, sizlere hem lezzetli tarifler sunarak hem de güzellik ve moda konularında bilgi ve rehberlik sağlayarak keyifli bir deneyim sunmayı hedeflemektedir.
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Tekil Ziyaretçiler
Başlangıç
08/09/2023
Bugün
0
Dün
0
Tümü
0
Hakkında
Yemek Moda, tamamı denenmiş ve fotoğraflanmış yemek tariflerinin bulunduğu Türkiye'nin en çok okunan yemek tarifleri sitesidir.
Yemekmoda.com 2023 © Tüm Hakları Saklıdır